Alicja Przybyszowska

Alicja  Przybyszowska

Alicja Przybyszowska - Członek wspierajacy.

 

Artystka sztuk wizualnych, fotografka, jurorka, kuratorka, pedagog. Inicjatorka i koordynatorka konkursów fotograficznych. Na stałe związana z Nowym Sączem. Uczestniczka festiwali i rezydencji artystycznych. Studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz stypendystka Rektora ASP we Wrocławiu. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. W 2022 roku uzyskała tytuł Excellence FIAP Gold (EFIAP/g) nadawany przez Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP) w Luksemburgu. Odznaczona Medalami: „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskie oraz odznaczona Srebrnym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 25-lecia. Laureatka III edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej.

Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych na sześciu kontynentach. Twórczość jej została doceniona w ponad 130 konkursach na całym świecie, gdzie zdobyła prestiżowe nagrody. Fotografie jej trafiły do kolekcji FIAP jako artystyczne dziedzictwo, muzeum fotografii oraz zbiorów prywatnych w kraju i zagranicą.

Patrzy na świat przez rozdzielczość swojego aparatu. Jest realistką w sensie technicznym. Interesuje są detal, czyli realizm. Dopiero w procesie twórczym konsekwentnie odwraca na druga stronę to, co jest nam znane i pracuje na tych obszarach w poszukiwaniu innej formy. Uprawia eksperyment artystyczny, instalację, fotografię. Jej obecne poszukiwania skupiają się na cielesności, przemijaniu i pojęciu pamięci.

 

www.alicjaprzybyszowska.pl