Agnieszka Moskal

Agnieszka Moskal

Urodzona w 1990 roku w Tarnowie, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Ukończyła studia na kierunku „Geodezja i kartografia” Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pracuje jako Geodeta w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Niestandardowa i zwariowana nieco urzędniczka, której wszędzie pełno. Przepada za ludźmi, lubi prowadzić długie (podobno) rozmowy. Powiadają, że potrafi słuchać, choć „zagadać na śmierć” też jej się zdarza. Wielbicielka dobrej muzyki, wiecznie coś nuci. Kocha deszcz i noc. Często buja w obłokach.

 

Lubi odkrywać nowe miejsca, szczególnie te, które pozwalają poznawać ludzi i obcować z nimi. Co do fotografii to właśnie takie jej „nowe miejsce” – miejsce, w którym jej się podoba i chce w nim zostać na dłużej – bo dostrzega  tam wiele obszarów, które łapią ją za rękę i mówią „choć!”. Jej przygoda z fotografią zaczęła się na początku 2022 roku na jednym z wernisaży organizowanym przez Tarnowskie Centrum Kultury. Tam poczuła magię i postanowiła spróbować zaprzyjaźnić się z tą dziedziną sztuki, a przy tym dać sobie szansę na odkrywanie i doświadczanie wszystkiego tego, co fotografia ma do zaoferowania - tym razem jako „twórca”. Swoją przyjaźń z fotografią stara się pielęgnować - ma nadzieję, że poprzez udział w projektach realizowanych przez TTF będzie zgłębiać swoją wiedzę, szlifować umiejętności fotograficzne i pobudzać kreatywność.

 

Od 2022 roku jest członkiem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także uczestniczką zajęć fotograficznych pracowni „OtwARTej” powołanej do życia w  Tarnowskim Centrum Kultury oraz warsztatów Akademii FIAP. Brała udział w wystawie zbiorowej „Roztocze 2022” (Krynice).

 

Fotografia jest dla niej sposobem na oderwanie się od sztampy dnia codziennego, niemyślenie… wejściem w inny wymiar: raz piękny i zachwycający, innym razem zapomniany i sentymentalny, a czasem irracjonalny czy niepojęty. W fotografii z wielkim zaciekawieniem poszukuje swojej drogi, stara się eksperymentować, szukać nieoczywistych kadrów i ujęć, które przynoszą satysfakcję i radość. Najbardziej interesuje i inspiruje ją człowiek i uchwycenie jego emocji.