Katarzyna Małek

Katarzyna Małek

Jestem człowiekiem poszukującym. Wciąż i wciąż szukam tego jedynego światła, które w magiczny sposób ukaże mi magię obrazu. Bo czymże by była fotografia bez światła ? Tak naprawdę bez niego nie istnieje.W fotografii liczy się (prócz światła) magia opowieści, którą każdy kto zajmuje się tą dziedziną sztuki opowiada na swój własny sposób. Pokazujemy przez swoje obrazy to co nikt inny by nie zobaczył. Pokazujemy wam w pewien sposób kłamstwo – ale ta nierzeczywistość jest jak najbardziej prawdziwa. Kreujemy i pokazujemy wam to co my chcemy, byście zobaczyli.
W tym miejscu chciała bym zacytować słowa Terence’a Donovan’a „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”

W świat fotografii wprowadził mnie na swoich zajęciach Pan Jan Gomoła. Właśnie na tych zajęciach pierwszy raz miałam styczność z fotografią tradycyjną w której się zakochałam.Ukończyłam Technikum nr 5 im. Jana Szczepanika w Tarnowie otrzymując zawód fototechnika.Podczas nauki brałam udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Fotografia 2013” w którym zajęłam pierwsze miejsce w kategorii „portret retro” oraz „Fotografia 2014”, w którym zajęłam drugie miejsce w kategorii „portret rodzinny”. Wzięłam również udział w jednej z edycji „Zakochani w Tarnowie”.W 2014 roku odbyła się moja debiutancka wystawa pt. „Portret Retro” w starej siedzibie BWA.Uczęszczałam przez rok do Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej.Obecnie jestem studentką w Warszawskiej Szkole Filmowej – specjalizacja fotografia.Jestem rodowitą Tarnowianką kochającą Tarnów ale i Warszawę.W życiu mam dwie pasje fotografię i muzykę bez których nie wyobrażam sobie życia.


malekk95@gmail.com

Katarzyna Małek – fotografia (FB)

katarzynamalek_photographer (Instagram)

tel - 728855898