Aktualności

Zapisy do OtwARTej pracowni fotograficznej.

2021-09-14

Zapisy do OtwARTej pracowni fotograficznej.

 

Zapisy: od 15.09.2021 r. (w godz. od 16:00 do 18:00, w następne dni powszednie od 8:00 do 18:00), Biuro Obsługi TCK (Tarnów, Rynek 5)
Rusza czwarta edycja Pracowni Fotograficznej działającej przy Tarnowskim Centrum Kultury. Zapraszamy zarówno początkujących jak i zaawansowanych miłośników fotografii.
Dziś prawie każdy dysponuje narzędziem do robienia zdjęć: lustrzanka, kompakt, czy wreszcie smartfon. Samo posiadanie „rejestratora” nie jest wystarczające. Dobrze jest wiedzieć jak go właściwie użyć. Jak zrobić dobre zdjęcie. Co będzie stanowiło o jego wyjątkowości, co będzie odróżniało je od miliarda innych, które powstają na świecie każdego dnia. Wszak do każdego fotograficznego tematu trzeba podejść w trochę inny sposób. Udział w warsztatach jest zatem doskonałą okazją, aby usystematyzować podstawy oraz zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Poruszymy i przeanalizujemy pojęcia takie jak: ekspozycja i jej czas, kompozycja, przysłona, blenda, czułość, głębia ostrości, portret w fotografii, fotoreportaż, czy fotografowanie: pejzażu, architektury, dzieci, sportu i inne.
Warsztaty prowadzone będą przez członków i przyjaciół Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, które jako jedno z nielicznych w naszym kraju może się pochwalić tak długą i owocną działalnością. Współpraca Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego i Tarnowskiego Centrum Kultury na stałe wpisała się w edukacyjny krajobraz Tarnowa.
Zapisy do otwARTej Fotograficznej przyjmowane będą w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5) od 15 września 2021 r. (od 8:00 do 18:00). Zainteresowanych prosimy o przybycie osobiście.
Uwaga! W tym sezonie nie przyjmujemy zapisów telefonicznych. Gwarancją udziału w zajęciach jest wpłata.
W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, w tym roku grupy w otwARTej będą liczyć maksymalnie 10 osób. Osoby przybywające do TCK w celu zapisania uczestnika/czki prosimy o przestrzeganie rygorów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego).
W roku szkolnym 2021/2022 zajęcia odbywać się będą w dwóch semestrach.
Zaawansowana:
semestr 1 (21.09.2021 - 11.01.2022)
semestr 2 (1.02.2022 - 28.06.2022)
Początkująca:
semestr 1 (22.09.2021 - 12.01.2022)
semestr 2 (2.02.2022 - 29.06.2022)
Odpłatność:
Odpłatność za zajęcia w sezonie 2021/2022:
Powraca możliwość, płatności za zajęcia w trybie miesięcznym. Płatność za zajęcia przyjmowana jest z góry przed rozpoczęciem danego miesiąca.
80 zł za miesiąc/grupa początkująca (w przypadku odpłatności za wrzesień 2021 i styczeń 2022 opłata jest wysokości 40 zł)
120 zł za miesiąc/grupa zaawansowana (w przypadku odpłatności za wrzesień 2021 i styczeń 2022 opłata jest wysokości 60 zł)
Program i terminy zajęć
Grupy zaawansowane (10 os.) - wtorki (18:00-20:00).
Grupy początkujące (10 os.) - środy (18:00-20:00).
Grupa początkująca:
Przeznaczona dla wszystkich fotografujących pragnących poznać techniki fotografowania w celu lepszego wykorzystania swojego aparatu. Na zajęciach nie uczymy obsługi twojego aparatu (to możesz przeczytać z instrukcji), skupiamy się jednak globalnie nad zasadami kompozycji, ekspozycji a także podejścia do różnych dyscyplin w fotografii. Dowiesz się czym jest fotografia: krajobrazowa, architektury, astronomiczna (astrofotografia), makrofotografia, produktowa, portretowa, mody, reportażowa, przyrodnicza, podróżnicza, uliczna, podwodna, artystyczna, reklamowa, archiwizacyjna, naukowa, rodzinna, informacyjna/dokumentacyjna, nocna, sportowa (ruchu) i inne. Opowiemy także o prawie autorskim, wizerunku i tym co wzbudza tyle emocji czyli RODO.
Zajęcia prowadzone są w formule „dubletowych” spotkań (ten sam prowadzący przez dwa spotkania, po nim inny przez dwa kolejne spotkania itd.). Kadrę stanowią członkowie Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz inni fotografowie specjalizujący się w swoich dziedzinach.
Grupa zaawansowana:
Na te zajęcia zapraszamy osoby, które znają zagadnienia grupy początkującej. Nie uczymy tu technik fotografowania. Skupiamy się tu nad pracą przy konkretnym projekcie fotograficznym. Zajęcia prowadzą: Piotr Bernacki, Dariusz Kobylański, Michał Stańczyk oraz Tomasz Sobczak. Zajęcia odbywają się co tydzień jednak z każdym z ww. grupa spotyka się raz w miesiącu i realizuje osobne projekty. Zasady pracy, tematykę oraz wszelkie ustalenia są zaproponowane indywidualnie przez każdego prowadzącego. Prowadzą one do tego aby uczestnik zrealizował „fotograficzne zadanie problemowe” w ciągu dwóch semestrów.

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst