Aktualności

Excellence FIAP Polska - Częstochowa

2020-02-21

Excellence FIAP Polska - Częstochowa

21 lutego 2020 roku o godzinie 18.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Excellence FIAP Polska w Częstochowie z udziałem autorów. Wystawa zostanie pokazana w Galerii Pod Arkadami. Mieści się ona przy ul. 1 Maja 27.

Excellence FIAP to tytuł artystyczny nadawany wybitnym artystom sztuki fotograficznej przez Międzynarodową Federację Fotografii Artystycznej. Obecnie w Polsce takim tytułem może się poszczycić 23 artystów fotografików.

Do wystawy przystąpiło 16 twórców. W tym gronie znaleźli się m.in. Tomasz Sobczak, który jest kuratorem wydarzenia, oraz dobrze znany w Częstochowie dr med. Krzysztof Muskalski. Ekspozycja odwiedzi tylko kilka miast w Polsce – do tej pory prezentowano ją w Warszawie i Zamościu, teraz przyszła pora na Częstochowę.

Fotografie artystyczne będą prezentowane w Galerii pod Arkadami (ul. 1 Maja 27, wejście od strony parkingu biurowca Centrum Medycznego i Biurowego). Będzie można zobaczyć 66 limitowanych prac, przygotowanych w różnych technikach, spełniających wymogi kolekcjonerskie.

– Poziom prac jest bardzo wysoki, a każdy z autorów reprezentuje indywidualne spojrzenie na świat. Poprzez swoją różnorodność – jest wyjątkowa, wręcz historyczna – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

 

Organizatorem wystawy jest:

Oraz fundacja 4 ARTE:

Patronat nad wystawą objęło stowarzyszenie Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej, które w 2020 roku świętuje swoje 25-lecie. 

Zapraszamy galerie i inne miejsca wystawiennicze zainteresowane wypożyczeniem wystawy do kontaktu z kuratorem.

Kurator wystawy Tomasz Sobczak


zobacz też: http://czestochowskie24.pl/kultura/excellence-fiap-polska/