Aktualności

Tomasz Sobczak - wystawa jubileuszowa

2017-10-08

Tomasz Sobczak - wystawa jubileuszowa

W galerii Tarnowskiego Centrum Kultury w minioną środę odbył się jubileuszowy wernisaż Tomasza Sobczaka. Artysta przygotował cztery różne wystawy przedstawiające jego dotychczasowe zainteresowania. Można oglądać wystawę sportu zawężoną do żużla i postaci Tomasza Golloba, wystawa ta została wykonana w technologii Digigraphie na papierze Epson Traditional Photo Paper (dostarczonym przez producenta) – jak zapewniał autor zdjęcia zostaną przekazane bohaterowi wystawy na licytację z przeznaczeniem na jego leczenie.

W kolejnej sali można oglądać akt studyjny i fascynacje autora geometrią ludzkiego ciała. Prezentowane zdjęcia gościły na wielu międzynarodowych pokonkursowych wystawach. Tam Tomasz Sobczak zdobywał liczne medale i wyróżnienia. Wystawa wydrukowana została na papierze FOMEI Collection Cotton Smooth dostarczonym przez firmę Medikon.

W dwóch głównych salach centrum pokazane zostały najnowsze poszukiwania i fascynacje autora. Widzimy tam architekturę ale w ujęciu mocno geometrycznym. Prace zostały pokazane w dużym formacie. Wykonane zostały w Chicago, Katanii, Fuengiroli oraz Gibraltarze.

Potrójny jubileusz artysty dotyczył jego 40 urodzin, 20-lecia pracy twórczej oraz 10 wystawy indywidualnej. Ostatnim projektem prezentowanym podczas wystawy jest pokaz różnych technik fotograficznych. Gdzie możemy podziwiać to samo zdjęcie powielone w różnych technikach. Widzimy tam piezography, digigraphy, wydruk atramentowy oraz królową fotografii tradycyjnej platynotypię. Cykl ten ma być rozszerzany o kolejne techniki tak aby po latach dało się porównać ich trwałość.

Wystawę można oglądać w Tarnowskim Centrum Kultury w Tarnowie ul. Rynek 5 do 28 października.

 

Więcej o wystawie można zobaczyć na stronie wydarzenia: www.facebook.com

 

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa.