Aktualności

VII Ogólnopolski Festiwal Diaporam Cyfrowych’ 2012

2012-10-11

VII Ogólnopolski Festiwal Diaporam Cyfrowych’ 2012

Zostań jurorem!!!

Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Pałacem Młodzieży zaprasza na pokaz w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Diaporam Cyfrowych’ 2012 (pokaz konkursowy odbędzie się 23 października 2012 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży. Początek o godzinie 17.00)

Zapraszamy na pokaz konkursowych diaporam cyfrowych. Osoby które wyrażą taką chęć będą mogły zostać jurorem, otrzymają kartę punktową a ich głos będzie miał wpływ na wyniki przeglądu regionalnego.

Przewidywany czas projekcji diaporam to około 2 godziny. Tematyka diaporam jest bardzo zróżnicowana. Najdłuższa trwa 12 minut, najkrótsza 1,32.

Oto tytuły diaporam konkursowych:

BLACK AND WHITE..., NIEPOKORNI, ALBUM Z PLENERU, FOTOOPOWIEŚCI  O…, FORTY TWIERDZY…, I WISH YOU TO BE FREE, WIATREM RZEŹBIONE..., LA HABANA, ICH PORTRET, BALET W PŁYTKIEJ WOD, PORANNE MUSKANIE, SPOTKANIA PRZYJACIÓŁ, W SIECI, ODBICIA, OPOWIEŚCI Z DNA LASU, NA PIOTRA I PAWŁA W…, SPOTKANIE Z BIESZCZAD, ŚWIATŁEM I MGŁĄ  MAL., WIELKANOCNA PEŁNIA, POWÓDŹ, BITWA, KOMPOZYCJA ŚWIATŁOC.

 

Diaporama jest swoistym spektaklem audiowizualnym, w którym autor poddaje widza w sposób świadomy i zaplanowany równoczesnemu oddziaływaniu obrazów, dźwięków, barw i treści. Z fotografii "wzięła" obraz nieruchomy. Ponieważ diaporamę powinniśmy traktować jako udźwiękowiony zbiór wielozdjęciowy, środkami łączącymi kolejne obrazy lub sekwencje obrazów są narracja,  przenikania, cięcia, rozjaśnienia, ściemnienia, migotania, czy chwilowy brak obrazu. Z filmem łączy diaporamę: narracja, montaż, scenariusz, dźwięk.